Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje... – Erich Fromm

Dzięki inicjatywie naszej koleżanki Eweliny wraz z grupą Hernik Team przyłączyliśmy się do akcji – “Szlachetna Paczka”. Jak to wszystko wyglądało i jakie towarzyszyły temu emocje najlepiej opisują słowa Eweliny. Zapraszam do lektury.

Dzięki Wam świat jednej osoby zmienił się na lepsze. Obrócił się o 180 stopni i dał pozytywnego kopa Nie tylko Pani Magdzie, ale przede wszystkim mnie. Sprawił, że zachciało mi się chcieć jeszcze bardziej – zmieniać świat na lepsze. Nie ten daleki, niezrozumiały, ale ten obok – zwykły, szary świat. Ale dlaczego tak się stało? Dlatego, że WY postanowiliście działać! 

Nie ukrywam, że pierwszy moment kiedy podjęłam decyzję, że wesprzemy jakąś rodzinę był dla mnie bardzo stresujący – bowiem w momencie wybrania rodziny ona znika z bazy – a tym samym albo zrobisz paczkę, albo zawalisz na całej linii. Trochę mnie to przeraziło i poczułam wielki ciężar odpowiedzialności za paczkę.

Ale to co wydarzyło się później przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Rozwaliliście system! System skostniałych, szarych, anonimowych ludzi.

Dlatego chciałabym Wam najmocniej jak tylko potrafię podziękować – za KAŻDE! Choćby najmniejsze wsparcie, słowo, gest i każdy kciuk na fb.

Ale co tam – sprawiliście, że uwierzyłam w ludzi jeszcze mocniej!

DLATEGO W WERSALIKACH – BARDZO WAM DZIĘKUJĘ! Za to, że zrobiliście komuś Dobry Dzień!

Bez Was nie dałabym rady!

I szczególnie dziękuję Tomkowi za jego cierpliwość, pomoc w odbieraniu paczek i znoszenie „graciarni” w domu. Dziękuję za dzisiejszą pomoc w pakowaniu, za kartony, drożdżówki, papier, uśmiech, laurkę i dobre słowo.