W dniu 22 lutego w Arenie Toruń odbyły się 29. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters (dawniej Weteranów).

W mistrzostwach udział wzięło blisko 500 zawodników w wieku od 35 do 90 lat. Wśród nich Hernik Team reprezentował w trzech konkurencjach Krzysztof Hernik zdobywając: wicemistrzostwo kraju w kategorii M50 na 400 m z wynikiem 1:02.42 oraz brązowy medal w skoku wzwyż z wynikiem 141 cm. Nie udało się ukończyć biegu na 60 m ppł. – za rok ma być rewanż na tym dystansie.

Wrażenia z debiutu: rewelacyjna atmosfera, piękna hala, sławy stadionów z dawnych lat i te okrzyki kibiców „dziadku szybciej, wyżej dalej…” Największe emocje były w rywalizacji najstarszych kategoriach. Widok biegnących 80/85 latków nie do opisania, to trzeba zobaczyć i przeżyć.

W 2021 roku Hernik Team jedzie w kilkunastoosobowej obsadzie.

Ps. Zaczynamy treningi przygotowujące do letnich zawodów lekkoatletycznych – chcesz dołączyć skontaktuj się z nami.     

Table wyników dostępna pod adresem: http://zawodypzwla.atp-web.eu/index.php?wybor=wyniki

HALOWE REKORDY POLSKI MASTERS

29. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters

W35

400 m

54.86

Aneta Lemiesz

81

Warszawa

W40

200 m

25.98

Aneta Grot

79

Łódź

W45

60 m pł

9.71

Renata Szykulska

74

Polkowice

W55

1500 m

5:50.32

Zofia Więciorkowska

63

Stratford

W50

chód 3000 m

15:45.68

Alicja Lisowska

69

Grudziądz

W70

1500 m

10:53.65

Janina Woronko-Zaczyńska

46

Polkowice

W75

60 m

11.74

Maria Gąsowska

45

Włocławek

 

200 m

42.85

Maria Gąsowska

 

 

 

trójskok

3.19

Maria Gąsowska

 

 

M40

400 m

52.12

Jakub Adamczyk

79

Warszawa 

M45

60 m

7.32

Krzysztof Guzowski

75

Złotniki

 

200 m

23.97

Krzysztof Guzowski

 

 

 

400 m

54.46

Krzysztof Guzowski

 

 

M45

60 m pł

8.89

Paweł Szewera

73

Mirków 

M50

skok o tyczce

4.20

Piotr Nawocki

70

Wrocław

M65

1500 m

5:17.09

Andrzej Macioł

54

Kraków

M70

60 m

8.52

Wojciech Seidel

50

Zakopane

 

200 m

28.79

Wojciech Seidel

 

 

M70

1500 m

6:12.30

Marian Leśniak

47

Kraków

M70

3000 m

12:38.13

Adam Szymański

49

Stalowa Wola

M80

1500 m

6:20.74

Włodzimierz Głowacki

38

Koszalin

M85

400 m

1:57.03

Marian Pawalczyk

34

Wrocław